Happekrunt hall Hagmans Etch primer 400ml

9.00

Tootekood: 11448 Kategooria: Sildid: , , , , , ,

Kirjeldus

Happekrunt hall Hagmans Etch primer (400ml) aerosoolis. 1-komponendiline happe baasil krunt korrosiooni vastu, väga heade nakkuvusomadustega.

Mis on happekrunt?

Happekrunt (inglise keeles Etch primer) on krunt, mis on kombineeritud vaikudest. Happekrundi põhimõte on maksimeerida nakkuvust erinevatel metallpindadel. Krundil on selline nimi, sest ta koostises on vähesel määral fosforhapet. Hape aitab söövitada (inglise keeles “to etch”) metallpinda ja seeläbi tagab parema nakkuvuse. Lisaks vaikudele ja happele on krundis veel tsinkfosfaati, mis aitab võidelda teraspindadel korrosiooni vastu.

Millal kasutada happekrunti?

Happekrunti kasutatakse (suhteliselt) uutel pindadel. Näiteks kergekaalulistel torudel või õhukestel pindadel, mida ei ole võimalik liivapritsiga ette valmistada. Tugevalt roostes pindadel, liivapritsiga töödeldataval pindadel (ja vanadel pindadel) soovitame kasutada epoksiidkrunti, mis tagab parema pikaajalise korrosioonikaitse.

Ettevalmistus
Töödeldavad pinnad peavad olema täiesti puhtad ja kuivad, vajadusel matistatud näiteks lihvpaberiga. Eemaldage väiksed roostetäpid peene lihvpaberiga ja peske pind üle silikonipesuga.

Kasutamine
Kasutatakse terase, tsingi, alumiiniumi ja tavaliste plastmasside töötlemiseks. Otse happekrundile ei tohi peale panna polüestertooteid (pahtleid jne) ja epoksiidi baasil materjale (epoksiidkrunt jne). Enne kasutamist loksutage aerosooli vähemalt 2 minutit. Tehke testpihustus. Tagage töökohas toatemperatuur ja hea ventilatsioon. Pihustage 2-3 õhukest kihti 25 cm kauguselt 30-45 sekundiliste vahedega. Jätab väga sileda pinna kui peale kruntimist 600-se vesilihvpaberiga üle käia. Pärast aerosooliga pihustamist pöörata taara tagurpidi, seejärel vajutada klappi seni, kuni düüsis olev jääk väljub. Tolmukuiv 10 minuti pärast. Kannatab otse pealevärvimist. Ülevärvitav enamike 1K ja 2K-värvisüsteemidega. Kuna happekrunt on ülevärvitav, siis hermeetiku pealekandmine ei ole probleem.

Tehniline informatsioon:
Baas: Sünteetiline vaik
Kuivamisaeg: Ca 10 min. 20 ° C
Ülevärvitavus: Parimate tulemuste saamiseks peale kahte tundi (või rohkem) kuivamist. Peale happekrundi kuivamist on võimalik ka vesilihvida enne värvi pealekandmist.
Säilitusaeg: 2 aastat

Ärge pihustage toodet lahtise leegi või kuumade objektide suunas.

https://www.facebook.com/salutaryservice/

Happekrunt hall Hagmans Etch primer 400ml

Sulle võib meeldida ka…