Lakk MIPA CC9 + kõvendi komplekt 1,5L/7,5L. Komplektid 1,5L ja 7,5L. Võimalik valida, kas kiire kõvendi (HS10) või standard kõvendi (HS25). Tarbivus 10,0 – 12,0 m²/l. Värvuselt värvitu.
Lakk Mipa 2K HS Klarlack CC 9 on akrüüli baasil ja vastab VOC (lenduvad orgaanilised ühendid) nõudele. Sobib autode ja tarbesõidukite kohaparanduse lakkimiseks kui ka täielikuks ülelakkimiseks. Tagab kõrgläike ja optimaalse voolavuse vee baasil värvidega ja lahusti baasil värvidega. Võib kasutada ka neoonvärvide peale kaitsekihiks. Lakikihi kiire ja täielik läbikuivamine tagatud nii kambris kuivamisel kui ka toatemperatuuril kuivamisel.
Pärast kõvendi lisamist on tagatud püsiv viskoossus kuni üheks tunniks (kombinatsioonis Mipa kõvendiga HS 25). Seetõttu on kauakestvaid pealekandmisi lihtne teostada. Kohaparanduse lakkimiseks või detaili lakkimiseks sobib ka kiire kõvendi HS 10.
Mipa CC 9 lakk on HS (High-Solid ehk kõrge kuivainesisaldusega) kategoorias, mistõttu on lakikiht “paksem”, niiöelda vajub rohkem sisse. Sobib väga hästi kui soovitakse 1,5 kuni 2 kihti lakki peale kanda. Rohkema kui kahe kihi pealekandmine tagab piisava lakikihi, et murevabalt saaks ka poleerida. CC 9 lakki võib poleerida kohe pärast ärakuivamist ja see on vastupidav igat liiki ilmastikule ning keemilisele ja mehaanilisele koormusele. Poleerimine on mingil määral vastuoluline, sest kandes peale rohkem kui kaks kihti lakki ja siis poleerida, on lõpuks kihi paksus ikka sama kui ainult 1,5 kihti lakki peale kanda. Poleerides jääb detail määratud ajaks kaunimaks, kuid seda lisa materjalikulu ja ajakulu arvelt.
Kui lakkimine toimub garaaži tingimustes, soovitame kasutada LS või MS lakke. Kui lakkimine toimub kambris, siis võib kasutada HS/VHS/UHS lakke.
Kõrge kuivainesisaldusega lakkidel on üldjuhul rohkem läiget ja need paistavad tavaliselt “sügavamana” võrreldes madala kuivainesisaldusega lakkidega (eeldades, et peale on kantud võrdne arv kihte). Samas on kõrge kuivaine sisaldusega lakki keerulisem peale kanda. Kui varem pole lakkimisega kogemust olnud, siis läheb natuke aega, et asi käppa saada aga kui asi käpas siis muud lakki ei tahagi kui HS või kõrgem. Minnes üle LS (Low-Solid) või MS (Medium-Solid) pealt HS/VHS/UHS peale, peaks üldiselt ka kvaliteetsema värvipüstoli muretsema. HS/VHS/UHS lakid on uuema aja lakid ning nad on kapriissemad. Tihti on erinevatel brändidel ka erinevad tehnoloogiad, millest peab aru saama.
Pealekandmine ja kuivamine
Pealekandmine alates +10 °C ja kuni 80%-se suhtelise õhuniiskusega. Tagage piisav ventilatsioon (välja- ja sissepuhe).
Kuivamisaeg kihtide vahel 1 – 3 minutit, 10 – 15 minutit enne kambris kuivamist.
20 °C juures tolmukuiv 25-35 minuti pärast, puutekuiv 1-1,5 tunni pärast, valmis komplekteerimiseks 24 tunni pärast.
Värvipüstoli reguleerimine
gravity spray gun (kõrgrõhk)
Rõhk (bar) 2 – 2,5
Düüs (mm) 1,2 – 1,3
Pihustuskordade arv 1,5 – 2 (1,5 tähendab udukiht + täiskiht)
Lahusti 0-5%
HVLP (madalrõhk)
Rõhk (bar) 2 – 2,2
Düüs (mm) 1,2 – 1,3
Pihustuskordade arv 1,5 – 2 (1,5 tähendab udukiht + täiskiht)
Lahusti 0-5%
HVLP / sisemise düüsi rõhk
Rõhk (bar) 0,7