Tulede taastamine kodus

Tulede taastamine kodus Gerko komplektiga on tõhus ja kiire lahendus kriimudega kaetud ning tuhmunud tulede taastamiseks. Taastatud tuled näitavad valgusvihku nagu esindusest tulnud auto.

Taastatud tuli näeb palju parem välja kui töötlemata tuli.

Hägused ja kriimudega esituled

Sõiduki esitulede olukord on oluline, sest nende korrasolek parandab nähtavust. Hea nähtavus tagab sõidumugavuse ja ohutuse. Veelgi enam, korras esituled muudavad auto palju kenamaks. 

Kui su autol on esituled, mis on:

 • kollaka varjundiga
 • kriimudega
 • hägused
 • tuhmunud
 • läbipaistmatud
 • pilves nagu vannitoapeegel pärast dušši

Siis tea, et sa pole murega üksi, sest see on kõigi plastik tulekattega autode probleem. 

Sellise probleemi lahenduseks on Gerko tulede taastamise komplekt. See komplekt aitab parandada plastikklaaside läbipaistvust, mis tagab tunduvalt intensiivsema valgustuse.

osta siit!

Põhjus

Kui kunagi tehti tulede klaasid päris klaasist, siis tänapäeval kasutatakse enamasti selle asemel plastikut. Seda on lihtsam vormida ning materjal ise on oluliselt kergem.

Plastik on kivikildude ning pragude suhtes palju vastupidavam. Kuid peale paari aastat on polükarbonaadil kalduvus uduseks muutuda. Eriti hooletusse jäetud tuled võivad lausa tähnistuda, mille tulemusel tekib peenpragude võrgustik (juuspraod), mis muudab nende parandamise raskemaks. 

Põhjused, miks plastik läheb uduseks ja vajab taastamist:

 • Mehaaniline kulumine seoses ilmastikuoludega (päike, vihm, rahe, tolm, temperatuuri kõikumine, teedel olevad kivid, kruus, sool, putukad), määrdunud tulede puhtaks hõõrumine, tuledelt jää kraapimine kaabitsaga jne.
 • UV-kiirguse hävitav toime. Umbes 10 aasta vanustel autodel muutub tulede lakikiht kollakaks, laiguliseks, häguseks ning praguliseks, mis on tingitud päikesekiirgusest.

Lisaks on tulede taastamine vajalik olukorras, mil üks tuli vahetatakse olude sunnil uue vastu. Olgu see siis peale avariid või muul põhjusel.

Uduste esitulede põhjus olgu mistahes, sellele on lahendus. Gerko tulede taastamise komplekt:

Mõjub väga hästi auto kergetele kriimudele. Tõhus kollaseks oksüdeerunud või häguseks muutunud tulede taastamiseks.

Uuendab kahjustunud esitulede heledust

Lihtne kasutada

Kaitseb UV-kiirte eest

Kasutatav ka uute esitulede peal kaitsekihina

Pikendab tulede eluiga

Toimib ja annab kauakestvad kristallselged tuled

Veelgi enam, tulesid ise taastades ei pea otsima teenusepakkujat, ei pea aega broneerima, ei pea autoga kohale sõitma, ei pea ootama kuni töö saab tehtud ega autoga tagasi koju sõitma. Ja kartma, et töö saab kehvasti tehtud. Taastad siis kui ise tahad. Ise tehtud, hästi tehtud!

Kiire ja lihtne

Tulede taastamine käib kiirelt ja on jõukohane kõigile.

Komplektis sisaldub:

 • Polümeer 600 ml
 • Spetsiaalne tila
 • Juhe
 • Lülitiga aurusti koos kaane ja toruga
 • Pakitud karpi

Vajadusel saate juurde osta:

Kasutusjuhend

Enne tulede taastamist pead otsustama, kas eemaldad tuled auto küljest või mitte. Kui tuled ära võtta, saab neid ka seesmiselt töödelda, kuid nii ei tehta paljudes töökodadeski. Igal juhul töödelge üks tuli korraga.

1. Pesemine

Pese tuled puhtaks (näiteks seebi ja veega) ja kuivatage lapiga. Ülioluline etapp, sest mustuses sisalduvad liivaterakesed võivad nühkimisel tuld hoopis kahjustada, mitte paremaks teha. Esmalt peseme korralikult autotuled ja siis puhastame need rasvast, bituumenist, putuka jälgedest – ühesõnaga valmistame tööpinna ette. 

2. Teipimine

Katke maalriteibiga esitulega külgnevad värvitud keredetailid. Soovitav oleks lähedalasuvad iluliistud eemaldada või kinni teipida (eriti kroomitud metallist ja plastikust), sest hakkame lihvima materjalidega, mis võivad kroomi hävitada. Tööprotsessi käigus võite maalriteipi kohendada või lausa uuesti peale panna, kui see hakkab räbalaks muutuma.

3. Lihvimine

Nii nagu kahe esimese etapiga (pesemise ja teipimisega) on selgunud, siis eeltöödel on väga suur tähtsus. Nüüd, kui hakkame kahjustunud lakikihti maha lihvima, siis peame mõistma, et see on võtmekoht.

Kui korralikult ja ühtlaselt ei matista, siis toode ei tööta efektiivselt. Mida rohkem rõhku panna lihvimisele, seda parem on lõpptulemus. Vastasel juhul ei saa aurutatav polümeer “rünnata” plastikpinda. 

Esmalt lihvime maha vana ja kriimulise kihi ja järgnevatel etappidel lihvime välja eelmiste etappide lihvimiskriimud. Ehk siis liigume järjest peenema abrasiivi suunas.

Matistage pind soovitavalt lihvmasina ja lihvketastega. Kihid on eemaldatud siis kui pind on matt ja kuskilt läbi ei läigi. 

Kasutage lihvmasinat kasutades järgnevaid karedusi sellises järjekorras: P320/P500/P800/P1000/P1200/P1500.

Loomulikult võib kasutada ka veel peenemaid karedusi, kuid kuskilt jookseb ka mõistlikkuse piir ja kui on pind liiga sile siis ei nakku polümeeri aur nii hästi pinnale. Peale iga karedust võite pinda puhastada, et näha, kas kogu tuli on ühtlaselt lihvitud.

Kui masinat ei ole, siis võib ka käsitsi (vesi)lihvida. Vesilihvides ärge veega tagasi hoidke. Matista iga karedusega ristipidi läbi (horisontaalselt ja siis vertikaalselt). Üldiselt saab käsitsi kuivalt lihvida (kuigi raskem nühkida) ja viimaseid karedusi võib soovi korral vesilihvida. 

Peale lihvimist pühi (mikrokiud) lapiga tule pealt kogu lihvimissodi maha ja puhastage tuli.

4. Polümeeri aurutamine

Valage polümeer aurutajasse. Koguseliselt valage kuni poole aurutajani. Seejärel pange aurutajale peale spetsiaalne tila. Ühendage aurutaja stepsliga ja kuumutage umbes 5 minutit kuni aur hakkab tilast väljuma.

Alustage aurutamist umbes 1 cm kauguselt esitulest. Ärge minge toruga tulele vastu. Kandke aur esitule peale alt-üles kuni esituli selgineb. Veenduge, et toru ava on ülespoole, et hoiduda auru muutumist veetilkadeks. Hoidke enda nägu vähemalt 40 cm kaugusel torust. Aurutades on oluline valida keskkond, kus tuult ei ole. Külma ilmaga jahtub aurustumine kiiremini ära. Soovi korral tuli 2x käia polümeeriga üle.

Kui aurutada ühe koha peal liiga kaua, võib pind muutuda kergelt siniseks.

5. Ja ongi tehtud!

Peale kasutamist võtke aurutaja stepslist välja. Seejärel oodake 5 minutit, et polümeer saaks maha jahtuda. Kui polümeer on aurutajas maha jahtunud, valage polümeer tagasi pudelisse. Kaks tundi pärast aurutamist võib pinda katsuda, pesta ja tuld sisse lülitada. Eemaldage teip. 

Peale polümeeri kasutamist ei olegi rohkem midagi vaja teha. Gerko tulede taastamise komplekt aurutab ikkagi kaitsekihi peale, sest vastasel juhul oleks tuli juba 3 nädala pärast UV kiirgusega kollane. Poleerima ei pea! Lakkima ei pea!

Oluline on märkida, et esitulede taastamine on küll kulutõhus meetod, kuid ei pruugi kesta igavesti, kuna UV-kate kulub pika aja jooksul uuesti ära. Siiski on see suurepärane võimalus parandada nähtavust ja anda oma autole värske välimus vähemalt 2+ aastaks.

Alusta tulede taastamist juba täna!

osta siit!

Kui ikkagi säilib soov tuled veel millegagi üle käia, siis pärast taastamist kasutatakse ka erinevaid vahendeid, mis näiteks UV kiirguse eest lisa (keraamilise) kaitsekihi tekitavad. Soovi korral võib tuled üle kiletada, lakkida või spetsiaalse vahaga üle käia. Veel ekstra nähtavuse suurendamiseks võite tavatulede asemel panna nightbreakerid

Teie autotuled teenivad Teid veel pikalt kui Te neid taastate! Osta komplekt kohe ja sinu auto tänab sind.

0.150.16
0.17

Ketaslihvpaberid krõpsuga 150mm

Lihvketas 150mm GERKO roheline 15 auku

0.550.79
1.39

Ketaslihvpaberid krõpsuga 150mm

Lihvketas 150 mm GERKO keraamiline sinine 15 auku

0.450.52
0.413.70
0.240.81

Höövellihvpaberid krõpsuga 70*420mm

Höövel GERKO 70 x 420mm 14 auku

1.061.12
Allahindlus!

Lihvpaberid + tarvikud + tööriistad

Lihvpaber MIRKA Aquastar P1500

Original price was: 0.30€.Current price is: 0.15€.

Ketaslihvpaberid krõpsuga 77mm

Lihvpaber SMIRDEX keraamiline krõpsuga Ø77mm

0.470.52
35.99162.81